3 sposoby na znalezienie tańszego mieszkania

Zakup swojego pierwszego mieszkania to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że zależy nam wtedy na tym, aby było ono idealne i jednocześnie w zasięgu naszych możliwości finansowych. Niestety często okazuje się, że połączenie tych dwóch kwestii jest niezwykle trudne. Jak znaleźć idealne mieszkanie w dobrym stanie, które nie będzie kosztowało majątku?

Wybierz mieszkanie na obrzeżach zamiast w centrum

Mieszkania w centrum miasta to często mają bardzo wygórowane ceny. Dotyczy to przede wszystkim dużych, nowoczesnych miast, takich jak na przykład Wrocław, które prężnie się rozwijają i zapewniają szeroki wybór lokali usługowych z różnych branż oraz ogromne możliwości zarówno edukacyjne, jak i zawodowe. Znalezienie taniego lokalu mieszkalnego w dobrym stanie w centrum Wrocławia graniczy z cudem.

Najczęściej ceny za metr kwadratowy są tak wysokie, że trzeba zrezygnować z satysfakcjonującego metrażu lub będzie trzeba zdecydować się na naprawdę wysoki kredyt, którego spłata zajmie kilkadziesiąt lat. Jest to więc ogromne zobowiązanie i bardzo ważna decyzja, którą należy odpowiednio przemyśleć i zamiast rezygnować z marzeń o dużym mieszkaniu, warto postawić na domek lub inny lokal mieszkalny na obrzeżach, zamiast w centrum.

Zakup mieszkania pod miastem jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą kupić w dobrej cenie duże mieszkanie z ogrodem lub tarasem za rozsądną cenę. Lokale pod miastem są o wiele tańsze niż te w centrum i często o wiele lepiej wykończone, w znacznie wyższym standardzie. Ich ogromną zaletą wbrew pozorom jest lokalizacja. Podmiejskie osiedla są doskonale skomunikowane z centrum miasta i zapewniają wysoki komfort mieszkania z dala od hałasu i zgiełku miasta, który na dłuższą metę może być bardzo męczący.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie tylko chcą mieć wszędzie blisko, ale również zależy im na tym, aby w swoich własnych czterech kątach móc odpocząć po pracy i zrelaksować się na swoim własnym ogródku lub obszernym balkonie, bez konieczności wdychania spalin i innych zanieczyszczeń. Nowoczesne osiedla pod Wrocławiem oferują przepięknie wykończone mieszkania w dogodnej lokalizacji oraz z niezbędną do życia infrastrukturą. Znaleźć tam można sklepy, kawiarnie i niewielkie restauracje oraz przedszkola, żłobki i inne miejsca, które ułatwiają codzienne życie.

Mieszkanie z ogródkiem Wrocław

Nie oszczędzaj na swoim komforcie i bezpieczeństwie

Dobrym sposobem na oszczędność może wydawać się wybór mieszkania z drugiej ręki. Są one często o wiele tańsze, jednak niestety zazwyczaj okazuje się, że to tylko pozorna oszczędność. Mieszkania z rynku wtórnego najczęściej wymagają generalnego remontu, który niesie za sobą ogromne koszty. Dotyczy to zarówno mieszkań w wiekowych kamienicach, jak i tych znajdujących się w blokach z wielkiej płyty, które nie były remontowane przez ostatnie kilkanaście lat.

Pod kafelkami oraz okładziną lub tapetami na ścianach mogą znajdować się nierówności czy odpadający tynk. Dużym problemem w starym budownictwie często okazuje się również elektryka oraz instalacje kanalizacyjne i wodociągowe. Konieczność ich wymiany wiąże się z dużymi kosztami oraz problemami, ponieważ na pierwszy rzut oka uszkodzeń tego typu nie widać. Dlatego, zamiast ryzykować i narażać się na dodatkowe koszty, warto kupić mieszkanie z pierwszej ręki na obrzeżach miasta. Nowoczesne osiedla gwarantują bezpieczeństwo oraz wysoki komfort mieszkania, a nowoczesne budownictwo zapewnia brak ukrytych przed laty wad i fuszerki budowlanej.