Aranżacja wnętrz – co warto wiedzieć

Nasze mieszkania są wyrazem tego, jakimi ludźmi jesteśmy. Bardzo często wystarczy wejść do jakiegoś wnętrza, by dobrze poznać osobowość jego właściciela – na pierwszy rzut oka może nam się rzucić w oczy bałagan lub niesamowity ład. Inną kwestią jest natomiast stylizacja wnętrza która może nas po prostu zachwycić lub sprawić, że poczujemy pewien niesmak estetyczny… Każdy jednak mieszka tak, jak sam lubi – są gusta i guściki, o których się nie dyskutuje. De gustibus non est disputandum, jak to mówią…

Przechodząc jednak do konkretów, stylizacja wnętrza która zachwyca, to najczęściej ta, która jest uporządkowana – mało kogo wzruszy duży bałagan, każdy ma go u siebie… A więc we wnętrzach szukamy najczęściej harmonii, którą tak trudno znaleźć we współczesnym świecie, i rozwiązań ułatwiających utrzymanie czystości i ładu w mieszkaniach.

Jednym z takich rozwiązań są szafy przesuwne umieszczane we wnękach pomieszczeń. Są one bardzo wygodne i praktyczne. Niemal w całości zagospodarowują kąty, w które nie mamy co wstawić. Ich suwane drzwi natomiast pozwalają na lepsze zagospodarowanie przestrzeni przed szafami – nie ogranicza nas szerokość, na jaką otwierają się drzwi. Szafy przesuwne sprawdzą się więc idealnie zarówno w bardzo małych, jak i przestronnych mieszkaniach.

Aranżacja

Drugą ich zaletą jest niezwykła pakowność. Nowoczesne systemy szaf przesuwnych pozwalają na dopasowanie wysokości szafy do wysokości pomieszczenia – możemy więc mieć szafę wypełnioną ubraniami pod sam sufit. Prawda, że to duża oszczędność miejsca?

Jednak stylizacja wnętrza to nie same szafy przesuwne, ani nawet nie same meble… To także właściwy dobór kolorów, dobór materiałów ściennych i podłogowych, a także dodatków wnętrzarskich typu rolety, zasłony w oknach, lampy, itp. Właściwe oświetlenie pomieszczenia jest niezwykle ważne i musimy pamiętać o tym, że wpływa na klimat danego wnętrza…