Czy w Warszawie opłaca się inwestować w nieruchomości?

Inwestowanie w nieruchomości w stolicy brzmi niezwykle zachęcająco do wielu osób.

Nic zatem dziwnego, że obecnie coraz więcej decyduje się na kupno domu lub mieszkania dla siebie oraz pod wynajem. Niskie stopy procentowe, a także atrakcyjne warunki umów deweloperskich skutecznie przekonują do tego, aby rozpocząć inwestowanie w nieruchomości w Warszawie.

Pomimo niepewnych czasów inwestowanie w nieruchomości uznawane jest za najlepszy sposób ulokowania oszczędności. Przy nieustannej dewaloryzacji pieniądza, mieszkania oraz domy zyskują na coraz większej wartości, umożliwiając nabywcom zainwestowanie zgromadzonych oszczędności ze sporym zyskiem. Gdzie jednak warto inwestować w nieruchomości? Czy kupno domu w Warszawie jest opłacalne?

Czy warto inwestować w mieszkania w stolicy?

Inwestowanie pieniędzy w nieruchomości jest nie tylko coraz bardziej popularne, ale również opłacalne – zwłaszcza w porównaniu do wpłacania oszczędności na lokaty bankowe. Zakup mieszkania czy domu, nieważne czy na potrzeby własne czy pod wynajem, zawsze będzie ryzykowne, ale regularny zwrot inwestycji przez kolejne lata skutecznie przekonuje do tego wiele osób. Wybór nieruchomości w dobrej lokalizacji zawsze będzie opłacalne.

Wzrost cen nieruchomości w Warszawie

Ceny nieruchomości nieustannie rosną – zwłaszcza w stolicy. Z pewnością wzrost cen wiąże się z pewnym ryzykiem inwestycji, ale warto pamiętać, że w przypadku mieszkań i domów ich wartość z biegiem lat zwiększa się. Dlatego w razie problemów nieruchomość zawsze można z zyskiem sprzedać.

Ceny mieszkań w Warszawie pomimo tego, że są wysokie, są tak naprawdę adekwatne do średniej osiągalnych dochodów. Spadek cen za nieruchomości w Warszawie, według wszelkich prognoz, nie nastąpi w kolejnych latach, co dodatkowo motywuje inwestorów do tego, aby kupić dom lub mieszkanie i zainwestować w niego zgromadzone oszczędności.

Warszawa to idealne miejsce do tego, aby inwestować w nieruchomości. Stolica to od wielu lat ogromny potencjał, a powstające coraz to nowe miejsca pracy i napływ młodych ludzi na studia oraz za późniejszą pracą sprawiają, że miasto nieustannie się rozwija. Dodatkowo powstające nowe osiedla w atrakcyjnych lokalizacjach, zamknięte z własną infrastrukturą, przyciągają inwestorów.

Większe zapotrzebowanie na rynek pierwotny

Nowo powstające osiedla w atrakcyjnych lokalizacjach doprowadziły do tego, aby mieszkania i domy z rynku pierwotnego niemal wyparły nieruchomości pochodzące z rynku wtórnego. Cena takich mieszkań jest bardzo podobna, natomiast jakość wykończenia, a także lokalizacja odgrywa ogromną rolę i ma znaczenie zwłaszcza wśród osób, które szukają spokojnej okolicy, ale z łatwym dojazdem do pracy i centrum miasta.

Nowe mieszkania z rynku pierwotnego wyróżniają się sporym metrażem, a także wysokim standardem wykończenia. Z racji tego, że rynek pierwotny jest niezwykle pożądany, inwestorzy coraz częściej stawiają na budowę domów z ogródkiem, mieszkań z ogródkiem czy domów w zabudowie szeregowej. Nowe osiedla na obrzeżach są świetnie skomunikowane z centrum, a także posiadają własną infrastrukturę – sklepy spożywcze, nierzadko również przedszkola czy żłobki.

mieszkanie w warszawie

Gdzie w Warszawie inwestować w nieruchomości?

Warszawianie od dłuższego czasu preferują zakup mieszkań i domów na obrzeżach miasta, centrum zostawiając jedynie do spraw służbowych lub jako świetny pretekst do wypadu na weekend. W efekcie rozbudowały się osiedla Warszawy, które znajdują się trochę dalej od centrum. Współcześnie są one coraz lepiej skomunikowane z centrum,a wiele osób przesiada się do komunikacji miejskiej, aby w szybki sposób dostać się do pracy.

Opłaca się zainwestować oszczędności w nowe inwestycje na Wilanowie, które wyróżniają się na tle innych zamkniętymi i bezpiecznymi osiedlami, a także dostępnością do sklepów spożywczych czy żłobków oraz przedszkoli. Jednocześnie niewielkie odległości do terenów zielonych sprawiają, że na kupno nieruchomości w tej okolicy decydują się zarówno osoby młode, jak i starsze. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w najbliższych latach na Wilanowie powstaną również nowe miejsca pracy, przez co codzienna podróż do centrum nie będzie już koniecznością, a jedynie przyjemnością.

Czy w Warszawie opłaca się inwestować w nieruchomości? Ze względu na dynamiczny wzrost cen i wartości mieszkań w stolicy – zdecydowanie tak. Nieruchomości z rynku pierwotnego to świetna okazja do tego, aby ulokować swoje oszczędności w dobrym miejscu.