Jak korzystnie sprzedać mieszkanie?

Sprzedaż mieszkania, mimo że może wydawać się łatwym procesem tak naprawdę wymaga sporej wiedzy i dobrej znajomości przepisów prawnych. Wiele osób decyduje się samodzielnie wystawić mieszkanie na sprzedaż, wykorzystując w tym celu portale społecznościowe lub specjalne strony internetowe. Jeśli jednak podjęcie takich kroków może wydawać się dla nas zbyt problematyczne możemy zawsze skorzystać z usług biura nieruchomości. Specjaliści pracujący w biurach dopilnują wszelkich formalności i szybko znajdą zainteresowanych. Korzystając z usług biura nieruchomości możemy liczyć na szybką sprzedaż w atrakcyjnej dla nas cenie. Mimo, że skorzystanie z tej możliwości wiąże się z dodatkowymi kosztami dla biura, ostatecznie i tak będziemy czerpać korzyści z podjętej decyzji.

Cena za mieszkanie

Podstawową kwestią podczas sprzedaży mieszkania jest ustalenie ceny. Większość osób ustala stawkę metodą porównawczą. Osoby te obserwują stawki na rynku, zwłaszcza te dotyczące mieszkań podobnej wielkości i lokalizacji do sprzedawanego lokum. Dzięki takim działaniom można faktycznie odpowiednio dobrać cenę i móc uzyskać naprawdę dobre pieniądze. Niestety bardzo często stosując metodę porównawczą zdarzają się błędy. Wiele osób sprzedających mieszkanie jest do niego przywiązanych w emocjonalny sposób. Sprawia to, że cena jest zawyżana i niezgodna z właściwą wartością obiektu. Pamiętajmy także, że im wyższa cena tym dłużej zajmie znalezienie zainteresowanych. W sprzedaży mieszkania może znacząco pomóc także profesjonalny pośrednik. Doradca pomoże w ustaleniu ceny, która będzie satysfakcjonowała zarówno kupujących jak i sprzedających. Pośrednicy zajmą się także rozprzestrzenieniem oferty z naszym mieszkaniem, tak by mogła ona trafić do jak największej grupy odbiorców.

kamienica

Jeśli cena zostanie już ustalona, następnym etapem będzie ustalenie dla kogo nasze mieszkanie będzie najbardziej atrakcyjne. Mieszkania znajdujące się w pobliżu uczelni wyższych z pewnością zainteresuje studentów, dlatego oferty najlepiej wstawiać na portale społecznościowe. Mieszkania znajdujące się blisko centrum zostaną docenione przez młode osoby lub tzw. singlów. Bliskość atrakcji z pewnością sprawi, że w tej grupie ludzi znajdzie się wielu zainteresowanych. Jeśli mieszkanie lub dom, który pragniemy sprzedać znajduje się na obrzeżach, w cichym otoczeniu, oferty powinniśmy kierować do gazet, które są chętnie przeglądane przez starsze osoby.

Detale dotyczące skutecznej sprzedaży mieszkania

Bardzo istotna jest także sama prezentacja danego mieszkania. Odpowiednio zrobione zdjęcia, ale nie pooprawiane ani oszukane, są bardzo ważnym elementem, który w głównej mierze wpływa na zainteresowanie potencjalnych kupujących. Użyte fotografie powinny być ostre i dobrze skadrowane. Starannie wykonane zdjęcia będą świadczyły o profesjonalizmie i podejściu do sprawy osoby sprzedającej. Zdjęcia powinny przedstawiać wszystkie pomieszczenia, tak by osoba zainteresowana mogła dokładnie zapoznać się z mieszkaniem. Do ogłoszenia należy dodać do zdjęć dokładny opis mieszkania, liczbę pomieszczeń, cenę. Opis powinien być przejrzysty, dobrze rozplanowany. Nie możemy kłamać, gdyż wszelkie oszustwa i tak wyjdą na jaw podczas użytkowania lokum. Musimy być gotowi, że osoby chcące kupić lokal będą chciały zobaczyć bardzo dokładnie nasze mieszkanie. Pamiętajmy, że pierwsze ważenie jest najważniejsze, dlatego warto zadbać o czystość i ład panujący w mieszkaniu podczas przyjmowania potencjalnych kupujących. Sprzedając mieszkanie pamiętajmy o sporządzeniu dokładnej umowy oraz zadbajmy o formalności. Jeśli decydujemy się na pomoc pośrednika możemy liczyć na wsparcie również w tej kwestii. Dobre sporządzenie oferty sprzedaży, staranne zdjęcia oraz odpowiednio wyważona cena gwarantuje nam, że szybko sprzedamy mieszkanie w atrakcyjnej dla nas kwocie—


Wpis powstał przy współpracy z firmą PiGN: http://skupnieruchomosci-slask.pl