Jak zabezpieczyć się przed włamywaczem? 5 najlepszych sposobów

Włamania to nadal dość częsty problem, którego ciężko całkowicie się pozbyć. Z tego względu warto mieć na uwadze, że tego typu sytuacja może spotkać każdego, bez względu na to, w jakiej okolicy mieszka, choć pewne regiony mogą zwiększać ryzyko tego typu zdarzeń. Z pewnością najbardziej narażony na włamania są domy, w których wnętrzu znajduje się sporo wartościowych rzeczy.

Włamywacze z pewnością w pierwszej kolejności wybiorą takie posiadłości, w których będą mogli liczyć na łatwy i szybki zysk. Szacuje się, że sprawny włamywacz może dosłownie w kilka minut włamać się do domu, wykraść wiele cennych przedmiotów i niepostrzeżenie oddalić się z miejsca zdarzenia. Z tego względu warto rozważyć zainwestowanie w różnego rodzaju rozwiązania, które skutecznie zniechęcą włamywaczy do kradzieży lub też sprawią, że próba włamania zostanie im skutecznie utrudniona, co będzie się wiązało z ryzykiem zauważenia ich przez inne osoby i przyłapana na gorącym uczynku.

Drzwi i okna antywłamaniowe

Niezbędnym elementem każdego domu są oczywiście drzwi wejściowe oraz okna. Warto wiedzieć o tym, że to właśnie te części budynku są jego słabymi punktami, przez które włamywacze będą chcieli dostać się do środka. Z tego względu kupując drzwi wejściowe oraz okna, warto wybrać takie, które będą wyposażone sprawdzone i co ważniejsze skuteczne systemy antywłamaniowe. Doświadczony włamywacz, przy użyciu odpowiedniego sprzętu i narzędzi, będzie w stanie dostać się do wnętrza budynku nawet poprzez antywłamaniowe drzwi i okna. Jednak taki proces zajmie mu zdecydowanie więcej czasu, co sprawia, że będzie on mógł zostać zauważony przez domowników czy też inne osoby. Z tego względu często włamywacz po wstępnej próbie dostania się do wnętrza domu, zrezygnuje z tego pomysłu, gdy zauważy, że nie idzie to zgodnie z jego planem.

System alarmowy

Okna i drzwi antywłamaniowe to jedna z pierwszych barier, jaką musi pokonać włamywacz, który chce dostać się do wnętrza domu. Jeśli to zabezpieczenie nie będzie wystarczające, to kolejne musi być już znacznie bardziej skuteczne. Z tego względu warto zainwestować w odpowiedni system alarmowy, który w sytuacji, gdy dojdzie do włamania, zasygnalizuje to świetlne i dźwiękowo, a także wyśle stosowną informację właścicielowi, odpowiednim służbom lub też firmie ochroniarskiej. Systemy tego typu zazwyczaj wyposażone są w różnego rodzaju czujniki ruchu, temperatury i wiele innych, które pozwalają skutecznie wykryć każdego intruza.

Dobre oświetlenie zewnętrzne na terenie posesji

Kolejnym skutecznym rozwiązaniem jest zainwestowanie w dobrej jakości oświetlenie zewnętrzne na terenie całej posesji. Tego typu oświetlenie można połączyć z czujnikiem ruchu, dzięki czemu w sytuacji, gdy ktokolwiek znajdzie się na terenie posesji, oświetlenie zewnętrzne automatycznie się uruchomi. Tego typu rozwiązanie skutecznie może zniechęcić każdego intruza do podjęcia próby włamania, a nawet jeśli zdecyduje się on na taki krok, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że sąsiad lub jakieś przypadkowe osoby będące akurat w pobliżu złapią go na gorącym uczynku.

Ogrodzenie posesji

Pierwszą barierą, jaka chroni posiadłość przed wtargnięciem intruza na jej teren, jest oczywiście ogrodzenie. Warto więc zadbać o to, aby jego konstrukcja skutecznie utrudniała przedostanie się na teren posesji w inny sposób niż przez bramkę lub bramę wjazdową. Świetnie w tej roli sprawdzą się ogrodzenia skonstruowane z pionowych prętów zakończonych ostrymi końcami. Tego typu ogrodzenia skutecznie utrudnią lub nawet całkowicie uniemożliwią wtargnięcie intruzów na teren posesji. Trzeba także pamiętać, aby na noc lub podczas naszej nieobecności zamykać bramkę i bramę wjazdową.

Zamontowanie systemu monitoringu wizyjnego

Systemy monitoringu CCTV to rozwiązanie, które stosowane jest w bardzo wielu miejscach. Na prywatnych posesjach tego typu system również może być bardzo skutecznym sposobem na zabezpieczenie domu przed włamaniem. Kamery monitoringu stale kontrolują cały teren posesji, a zebrane nagrania magazynowane są na odpowiednim dysku. Często jednak sama ich obecność skutecznie zniechęca włamywaczy do podjęcia próby włamania i kradzieży mienia. Z tego względu monitoring wizyjny jest tak skutecznym i praktycznym rozwiązaniem.