Mieszkanie – jak znaleźć idealne?

Niełatwo jest znaleźć idealne mieszkanie. Takie, które odpowiadałoby nam we wszystkich aspektach na pewno na nasz czeka, jednak musimy poświęcić wiele czasu i energii na to, żeby je znaleźć i w nim zamieszkać. Przed szukaniem mieszkania należy określić dokładnie, jakie powinno ono spełniać kryteria, żebyśmy byli zadowoleni. Musimy również uważnie zastanowić się nad tym, czy mieszkanie, które aktualnie nas interesuje, spełnia wszystkie nasze wymogi.

Gdzie go szukać?

Ogłoszeń na temat mieszkań jest w Internecie naprawdę mnóstwo. Można wybierać i selekcjonować ogłoszenia według własnego uznania. Istnieje wiele różnych stron, na których takie ogłoszenia się znajdują. Nie musimy jednak ograniczać się wyłącznie do Internetu. Wiele możemy dowiedzieć się na przykład z gazet, z ogłoszeń widniejących na murach lub w specjalnych gablotkach porozwieszanych w naszym mieście. Jeżeli jednak zależy nam na szybkim zakupie mieszkania i wyprowadzce, zawsze możemy spytać się naszych przyjaciół czy znajomych z pracy, czy nie wiedzą czegoś na temat sprzedaży atrakcyjnego mieszkania w dobrej lokalizacji.

Szukanie samemu a z rodziną

Szukanie mieszkania tylko dla siebie jest bardzo łatwe. Zastanawiając się nad tym, jakie mieszkanie byłoby dla nas najlepsze i najwygodniejsze, mamy na myśli jedynie swoje potrzeby. W momencie, gdy mamy męża/żonę i dwójkę dzieci, z których  jedno chodzi do przedszkola, a drugie do szkoły – wybór miejsca musimy dopasować idealnie. Musimy bowiem skupić się na czterech podstawowych miejscach – nasza praca, praca męża/żony, przedszkole i szkoła. Trzeba rano zdążyć odwieźć dzieci, pojechać do pracy, a po pracy odebrać dzieci i wrócić do domu. Wszystko musi być nam po drodze, dlatego właśnie lokalizacja jest tak ważna. Dodatkowo, musimy zwrócić uwagę na osiedle, w jakim decydujemy się zamieszkać. Atutem będzie plac zabaw i monitoring. Jeżeli mieszkamy na czwartym piętrze, musimy wiedzieć, czy w budynku jest czynna winda. Ponadto, żeby dbać o bezpieczeństwo naszych dzieci, najlepiej wybrać mieszkanie znajdujące się na parterze. Najlepiej wybrać mieszkanie bez żadnych progów, jeżeli jest to możliwe. Okolica musi być w miarę cicha, a jeśli chcemy spędzić wolne popołudnie z rodziną – najlepiej wybrać miejsce zamieszkania blisko parku lub ogrodu. Szukając mieszkania dla czteroosobowej rodziny, musimy zwrócić uwagę na ilość pokoi oraz ich wielkość.

Czego unikać?

Należy wystrzegać się wszystkich ofert niemających określonych wszystkich informacji. Potrzebujemy rzetelnych konkretów, zwłaszcza w trakcie rozmowy z właścicielem mieszkania. Mieszkania tanie, znajdujące się na obrzeżach miasta, skąd wszędzie jest daleko, muszą zostać wyeliminowane. Ostatnie piętro w bloku bez windy – na to również nie możemy się zgodzić. Jest mnóstwo pięknych mieszkań w nieprzystępnych nam lokalizacjach. Warto więc poświęcić dużo czasu na poszukiwania mieszkania idealnego.