Nowe inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu

Wrocław rozwija się prężnie we wszystkich niemal sferach swojego funkcjonowania. Nieustannie powiększa się także powierzchnia usługowa – powstają nowe biurowce i pasaże handlowe, choć niektórzy ze sceptycyzmem spoglądają na wyrastające w centrum miasta budynki przeznaczone głównie pod biura i rozmaitą działalność usługową.

Biura czy mieszkania?

Przy samym Placu Dominikańskim wyrósł w krótkim czasie ogromnym gmach, wypełniając niezagospodarowany plac między kościołem św. Krzysztofa a ulicą Piotra Skargi. Niedaleko trwają wykończenia przy ogromnych rozmiarów projekcie Ovo. Na wrocławskich Bielanach otwarto po przebudowach ogromne centrum handlowe – Aleja Bielany, które stało się tym samym największym pasażem handlowo-usługowym w Polsce, chociaż Wrocław i tak zajmował już pierwsze miejsce jeśli chodzi o średni metraż powierzchni handlowej przypadający na mieszkańca.

wro

Tymczasem na peryferiach miasta – rzadziej w ścisłym centrum, choć zdarzają się i takie inwestycje – wyrastają kolejne osiedla. Inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu są niezwykle zróżnicowane. Można wśród nich znaleźć zarówno niewielkie mieszkania, liczące około 50-60 metrów kwadratowych, znajdujące się w kilkupiętrowych blokach, otoczonych pięknie utrzymanym terenem z placami zabaw i miejscami parkingowymi, jak i najwyższej jakości penthousy. Prezentujemy kilka wybranych projektów.

Elegancja, luksus, prostota

Wiele osób, które szukają swojego miejsca, chcą pogodzić ze sobą kilka czynników – bliskość wielkiego ośrodka miejskiego, w którym pracują, ale także możliwość swobody, posiadanie własnego ogródka czy po prostu oddalenie od głównych dróg. Nowy Międłów to oferta domów jednorodzinnych znajdujących się za Ołtaszynem, a więc stosunkowo daleko od centrum miasta, jednak z dobrym dojazdem. Z kolei Małe Stabłowice to domki dwurodzinne, mieszczące po dwa mieszkania – jedno z dostępem do ogrodu, drugie – z przestronnymi balkonami. Te oferty są szczególnie chętnie wybierane w ramach programu MDM.

wroc

Zdecydowanie większy luksus oferują projekty takie jak OVO czy Botanica Residence. Obie inwestycje znajdują się w centrum – druga przy ulicy Sienkiewicza, w bezpośrednim sąsiedztwie Ogrodu Botanicznego, dlatego nazwa oraz stylistyka zdobień nawiązują do motywów roślinnych, natomiast Ovo – między Placem Dominikańskim a Placem Społecznym, przy Podwalu.

Ovo stanie się siedzibą pięciogwiazdkowego hotelu Hilton, a także biur i apartamentów. Botanica Residence to również apartamenty i luksusowe penthousy z własnymi windami, z widokiem na Ogród Botaniczny oraz malowniczy Ostrów Tumski i centrum miasta. W budynku również znajdą się biura. Ovo oferuje swoim gościom czy mieszkańcom tyle usług, a nawet zielone patio, że można właściwie nie opuszczać terenu budynku, bo wszystko znajdziemy w jednym miejscu.