Nowe osiedla pod Krakowem

Jeśli chodzi o ceny mieszkań, Kraków należy do miast najdroższych w Polsce. Oczywiście nie wyprzedza w rankingach Warszawy, ale plasuje się niewiele niżej ze średnimi cenami za metr kwadratowy. Sprawdzamy kilka ofert deweloperów na domki pod Krakowem.

Osiedle pod Olchami

Pierwsza oferta to osiedla o zachęcającej nazwie – „Osiedle pod Olchami”. Deweloper przygotował 12 domków o dwu kondygnacjach w zabudowie typu bliźniacza. Na szczęście dom nie jest podzielony na mieszkania piętrami – każda rodzina ma do swojej dyspozycji połowę budynku. Przy każdej połowie domu jest przewidziane miejsce na dwa samochody oraz 30 arów ogrodu. Osiedle powstaje przy ulicy Hoyera, w dzielnicy Stary Bieżanów, niedaleko dworca Kraków-Bieżanów, w pobliżu węzła A4 i S7, a więc blisko najważniejszych dróg, jednak na tyle daleko, by cieszyć się cisza i spokojem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mieszkańcy domów mogą wybrać dwa plany zagospodarowania mieszkania o powierzchni użytkowej 100 m/kw. W pierwszej wersji planu mają do dyspozycji salon z aneksem kuchennym (28m/kw), gabinet (9m/k2) i toaletę na parterze, natomiast na pietrze trzy pokoje (12, 12, 9 m/kw), łazienkę (5m/kw) i hol (4,6m/kw).  W drugiej wersji na parterze kuchnia jest osobnym pomieszczeniem, nie ma gabinetu, za to jest niewielka garderoba, a na drugim piętrze są dwa pokoje (25 i 9m/kw). W obu wersjach na poddaszu jest również 14m/kw przestrzeni do wykorzystania.

Cena: od 439 000, deweloper: Demi Invest

Podgórki Tynieckie

Nieco mniejsze i tańsze domki jednorodzinne – połączone ze sobą garażami na jeden samochód. Cała powierzchnia użytkowa to 77 m/kw. Na parterze znajduje się przedpokój i dwa pomieszczenia gospodarcze (5 i 1 m/kw), a za nimi salon z aneksem kuchennym (33m/kw). Na piętrze z holu (4m/kw) wchodzi się do dwóch pokoi (12, 12 m/kw) i łazienki (4m/kw). W tej samej ofercie dostępne są również większe powierzchnie. Osiedle znajduje się niedaleko zjazdu z A4 na drogę krajową nr 44, przy Lasach Tynieckich, a więc w bardzo zielonej, malowniczej okolicy. Jest dostępne w programie MDM.

Cena: od 360 000, deweloper: Grupa Buma

mieszkanieelegansie

Osiedle Ogrodowe II

W dzielnicy Bronowice, a więc poza centrum miasta, natomiast z bardzo dobrym połączeniem, powstaje drugi etap Osiedla Ogrodowego – sześć wolnostojących domków, każdy na działce o powierzchni 1000 m/kw. Każdy z nich ma salon i ogród usytuowany na południe, by jak najdłużej korzystać ze słońca, natomiast wejścia i podjazdy od północy. Każdy dom ma wykończenie szczytu w drewnie oraz ogólną stonowaną, prostą kompozycję, dzięki czemu zyskuje ponadczasowy charakter.

Każdy dom ma aż 130 m/kw powierzchni użytkowej. Dzięki ogromnym oknom, sprawiającym wrażenie przeszklonych ścian, ogród niemal łączy się z salonem. Można wybrać aranżację – hol, salon o powierzchni 40 metrów, jadalnię i kuchnię lub wygospodarować dodatkowy pokój. Na poddaszu natomiast znajdą się trzy sypialnie i łazienka.

Cena: od 540 000, deweloper: Era Development