Organizacja przyjęcia z okazji rocznicy ślubu

W tej kwestii od dawna króluje kreatywność: przyjęcie z okazji rocznicy ślubu. Nie ma wokół tej okazji tak rozrośniętej otoczki, która ze względu na wciąż jeszcze żywe w naszym kraju obyczaje ślubne, nie pozwalałaby na zaaranżowanie pewnych elementów wesela absolutnie tak, jak chciałaby tego młoda para. Impreza z okazji rocznicy to doskonały moment, by przypomnieć sobie, jak to było, gdy organizowaliście Wasz ślub.

Przyjęcie w domowym zaciszu- wady i zalety

Nie ma reguły nakazującej wynajęcia sali w restauracji. Niektórzy wolą zaprosić najbliższych do własnego domu lub ogródka. Nie ma w tym nic złego- w domu również można puścić muzykę, zaserwować smaczne dania i dobrze się bawić. W znanym sobie otoczeniu poczujecie się w pełni swobodnie i być może tym bardziej będziecie się cieszyć z chwil spędzonych z bliskimi. Jednak takie przyjęcie oznacza większą krzątaninę na kilka dni przed przyjęciem. Konieczne jest wysprzątanie domu lub przygotowanie ogródka i potraw, które może trwać nawet kilka dni, co może sprawić, że stracimy ochotę na całe przyjęcie.

stół weselnyTakże w trakcie jego trwania, w trosce o gości, trzeba będzie niemal nieustannie krążyć pomiędzy kuchnią a salonem, troszcząc się o pełne talerze gości. W dalszej kolejności plasują się kolejne „atrakcje”, takie, jak góra naczyń do zmywania i ogólne sprzątanie po imprezie. Pojawia się jednak pytanie: czy tylko Wasi goście mają bezstresowo celebrować Wasze święto? Jest to przede wszystkim Wasza okazja, wiec rozplanujcie ją tak, abyście mogli jak najbardziej nacieszyć się zorganizowaną imprezą.

Rocznica ślubu w restauracji- alternatywa dla długich przygotowań

Możecie rozważyć inną opcję i zorganizować rodzinne przyjęcie w restauracji, szczególnie jeśli planujecie zaprosić większą liczbę osób. W cenie wynajmu sali zawiera się m.in. catering, obsługa kelnerów, można też zapytać o oprawę muzyczną lub poszukać takowej na własną rękę. Niektóre lokale udostępniają również dodatkowe udogodnienia, np. opiekę nad dziećmi na czas przyjęcia, tak by można było się w pełni odprężyć na najbliższe godziny.

Jeśli zaś chcesz świętować ze swoimi pociechami, również nie stanowi to problemu. Wszyscy goście mają zapewnioną fachową obsługę przez cały wieczór, a możecie także pomyśleć o zatrudnieniu na ten wieczór wodzireja, który zadba o to, by na imprezie oprócz dobrego jadła nie zabrakło także dobrej zabawy.

Organizacja rocznicy ślubu- o czym nie można zapomnieć?

rocznica weselaMoże się to wydać dosyć oczywiste, lecz nie zawsze tak jest. W ferworze przygotowań zapominamy często o… oczekiwaniach drugiej połówki, chcąc wszystko zorganizować według własnego scenariusza. Pamiętajcie zawsze o tym, aby wszelkie pomysły dotyczące organizacji rocznicy ślubu omawiane były wspólnie, a pomysły, które nie odpowiadają Wam obojgu i są forsowane przez jedną ze stron, lepiej odrzucić. Warto jednak słuchać siebie nawzajem, gdyż pomoże to wygenerować nowe, całkiem oryginale pomysły.

Plenerowa sesja fotograficzna z rodziną? Nie musi być profesjonalna, wystarczy, że znajdziecie miłe miejsce w terenie i kogoś w rodzinie ze smykałką do fotografii. Klasyczne przyjęcie w restauracji? Uwzględniajcie upodobania ukochanej osoby, nie tylko swoje. Co najważniejsze- nic na siłę. Nie planujcie przyjęcia godzina po godzinie i nie zmuszajcie się do kursu tańca przed uroczystością, jeśli nie macie na to ochoty. Czasem nie trzeba wiele, by dobrze się bawić.