Oświetlenie uliczne LED czy klasyczne żarówki?

Ulice, za dnia tętnią życiem i wspaniale wyglądają w świetle dziennym, jednak po zmroku trzeba je oświetlać tak, by osoby które się na nich znajdują widziały, gdzie idą i czy czasami się o coś nie potkną. Każde miasto samoistnie ustala, jakie oświetlenie będzie zainstalowane na ulicach, chodnikach czy w parkach. Każde miasto ustala, czy woli używać zwyczajnych, tradycyjnych żarówek, czy jednak woli nowocześniejsze i bardziej energooszczędne rozwiązania.

Przede wszystkim, wieczorami i w nocy ulice powinny być oświetlone dobrze, po to aby były bezpieczne. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Niemniej jednak ulic w miastach jest naprawdę sporo – tak samo, jak innych miejsc, które warto byłoby oświetlić. Trzeba zatem dbać nie tylko o bezpieczeństwo, ale także o jak największe oszczędności w prądzie. W końcu za prąd trzeba płacić i płacone jest to z kieszeni podatników. Jak zatem można zaoszczędzić na oświetleniu ulicznym? W bardzo prosty sposób – zainstalować lampy uliczne LED!

Ile można oszczędzić na oświetleniu LED?

Oświetlenie LED robi furorę wszędzie tam, gdzie zostanie zainstalowane. Uwielbiają je zwykli ludzie, którzy mają je w swoich prywatnych domach, świetnie sprawdza się w różnego rodzaju zakładach pracy, gdzie pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także utrzymać pracowników w lepszej koncentracji. Prawda jest taka, że i na ulicy takie oświetlenie sprawdzi się świetnie! Wystarczy dać mu szansę i zainstalować oprawy uliczne LED.

Dobre oprawy LED potrafią przyczynić się do zmniejszenia rachunków nawet o 70% a przy budżetach miast mogą to się okazać naprawdę kolosalne kwoty, które można zainwestować w inny sposób. Takie oszczędności nie są możliwe w innych wypadkach, nawet wtedy, gdy używa się mniej tradycyjnego oświetlenia lub wybiera tradycyjne żarówki o słabszej mocy. W oświetleniu LED nie trzeba rezygnować z jakości światła, aby móc zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Jeżeli producent oświetlenia ulicznego, którego wybierzesz do wykonania takiego projektu ma renomę i wiele lat doświadczenia, to taka technologia zostanie zainstalowana na lata. Co więcej, dostaniesz na nią także wiele lat gwarancji nawet z możliwością jej przedłużenia. To także pozwoli ci na zaoszczędzenie pieniędzy i to nawet całkiem sporych kwot.

Oświetlenie uliczne LED

Czy warto zamienić oświetlenie na LED?

Jak więc na powyższym przykładzie widać, za pomocą opraw LED można zaoszczędzić nawet 70% kwot do tej pory płaconych w rachunkach za energię elektryczną. Takie procenty przekładają się na ogromne kwoty nawet w prywatnych domach czy małych zakładach pracy – a co dopiero mówić o oświetleniu całego miasta! Każda oszczędna osoba, która dba o domowy budżet powinna zastanowić się nad zainstalowaniem właśnie oświetlenia LED.

Jak najbardziej warto więc zdecydować się na oświetlenie tego typu – nie dość, że jest naprawdę dobre jakościowo, to jeszcze pozwala na zachowanie pieniędzy w budżecie miasta. To ogromne ułatwienie przy planowaniu budżetu, który nie będzie już się nie dopinał. Jeżeli chcesz więc zrobić coś dobrego dla mieszkańców swojego miasta i dbasz o ich bezpieczeństwo, to oświetlenie LED zdecydowanie powinno być zamontowane na ulicach. Dzięki temu po zmroku na pewno będzie lepiej, bardziej bezpiecznie i po prostu widoczniej.