Myślisz o zakupie nieruchomości i zastanawiasz się jaki lokal wybrać? W naszej ofercie z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Oferujemy nie tylko standardowe mieszkania w stanie deweloperskim, ale także mniej tuzinkowe – są nimi na przykład lofty.
Loft, to dawna nazwa pofabrycznych i przemysłowych pomieszczeń zaadaptowanych do celów mieszkalnych. Obecnie jest to typ mieszkań powstających także w nowym budownictwie, w których zachowano jednak cechy charakterystyczne dla stylu industrialnego. Jest to surowy styl przemysłowy, rodem z przedwojennych fabryk. Wyróżnia go minimalizm, duże powierzchnie o chłodnej kolorystyce i brak natrętnych ozdób. Styl industrialny przybył do Polski z Europy Zachodniej oraz zza oceanu. Chłód i prostota, duże powierzchnie oraz wysoki sufit to główne elementy, które go charakteryzują.
Historia loftów
Historia loftu sięga 1900 roku, kiedy to Francuzi zaczęli zajmować opuszczone budynki pofabryczne i magazyny, wykorzystując je początkowo jako biura lub pracownie. Nietuzinkowość loftów sprawiała, że były one wnętrzami doskonałymi dla indywidualistów i ludzi niezwykle kreatywnych. Dodatkowo lokale te wyróżniały świetne doświetlenie, duża przestrzeń i niskie czynsze. Dlatego też były idealnym środowiskiem pracy dla artystów. Stawały się coraz modniejsze, a ich charakter zaczął się przekształcać w mieszkalny. Z biegiem lat doceniono duży potencjał w nieużytkowanych budynkach i możliwości rewitalizacji nieatrakcyjnych miejskich rejonów. W ten sposób powstały kultowe i najmodniejsze dziś dzielnice Paryża, Nowego Jorku, Berlina i Londynu.
Lokale te wyróżniają się dużą, otwartą przestrzenią, o nietuzinkowej aranżacji, w której obecne są bardzo często wysokie sufity, filary, antresole i różnica w poziomie podłogi. Lofty charakteryzują się także dużymi oknami bądź przeszklonymi ścianami, dzielonymi za pomocą stalowych ram, a także połączeniem gołej cegły, betonu i stali – mają one sprawiać wrażenie surowości i podkreślać ich industrialny styl.
Styl loftów
Aktualnie w loftach coraz częściej stosuje się połączenie tych materiałów z materiałami naturalnymi, jak kamień czy drewno, które mają ocieplić wnętrze i wprowadzić przytulny klimat. W związku z tym, że lofty bardzo często zlokalizowane są na ostatnich kondygnacjach budynków mieszkalnych, do ich zalet zaliczyć trzeba także niezwykle atrakcyjne widoki, jakie rozpościerają się z wysokich, czasem kilkukondygnacyjnych, ogromnych okien. Do tego typu lokal bardzo często przynależy również dach, który bywa zagospodarowany jako dodatkowa przestrzeń użytkowa, odpowiednik balkonu czy tarasu, na którym można urządzić nawet własny ogród.
Niebanalność loftów sprawia, że nie wpisują się one w katalog standardowych nieruchomości. Ich główna zaletą jest ich otwarta i nieograniczona przestrzeń, która sprawia, że można je zagospodarować w dowolny sposób, zgodne z indywidualnymi preferencjami. Dodatkowo stwarzają ogromne możliwości aranżacyjne, co sprawia, ze można je urządzić w dowolny sposób.
W Polsce ten typ mieszkań jest stosunkowo świeżym produktem na rynku nieruchomości, a ze względu na swoje niekwestionowane zalety stają się one coraz popularniejsze, sprawdź np. propozycje tej firmy. Jeśli chciałbyś się przekonać czy jest to lokal dla Ciebie, przejrzyj naszą ofertę lub skontaktuj się z nami.