Kiedy warto wybrać okna termoizolacyjne?

Okna termoizolacyjne to coraz popularniejszy standard przy budowie i modernizacji domów. Wszystko dlatego, że coraz bardziej stawiamy na budowanie ekonomiczne, a przy tym i ekologiczne. Okna termoizolacyjne to świetne rozwiązanie, sprawdzające się w domach prywatnych i w dużych biurowcach. Dlaczego? Nad tym zastanowimy się poniżej.

Kiedy warto wybrać okna termoizolacyjne?

Okna termoizolacyjne to rozwiązanie, które sprawdzi się praktycznie wszędzie: zarówno w domach prywatnych, jak i w firmach. Dobrej jakości szybą termoizolacyjną może być zarówno klasyczna szyba w prywatnym domu, jak i wielkopowierzchniowe okno w nowoczesnym biurowcu. Jest to idealna forma kompromisu pomiędzy utrzymaniem pożądanego poziomu ciepła w domu a zapewnieniem jak największej ilości światła i dostępu do widoku z zewnątrz.

Okna termoizolacyjne: ekonomia i ekologia

Współcześnie nie troszczymy się już tylko o cenę nabywanych wyrobów, lecz też o ich wpływ na środowisko. Dzięki temu możemy wybierać dziś rozwiązania, które mniej wpływają na degradację natury, pozwalając nam przy tym na zachowanie należytego poziomu komfortu. Jakie są jeszcze inne zalety okien termoizolacyjnych?

  • zachowanie odpowiedniego poziomu ciepła

Ze względu na coraz bardziej restrykcyjne normy ekologiczne, spada współczynnik przenikania ciepła w stosowanych obecnie oknach. Oznacza to nic innego, jak to, że przez okna termoizolacyjne ucieknie o wiele mniej ciepła, dzięki czemu rachunki za ogrzewanie mogą znacząco spaść. A to jest i korzyść ekonomiczna dla naszego portfela, i ekologiczna, ze względu na mniejsze zużycie opału.

  • większe bezpieczeństwo

W oknach termoizolacyjnych wykorzystywane są bezpieczne szyby laminowane, które znacznie zmniejszają ryzyko włamania czy choćby nawet przypadkowego rozbicia szyby. Jest to szczególnie ważne dla zabezpieczenia się przed rabusiami, ale i z uwagi na większe bezpieczeństwo naszych dzieci, zwierząt i nas samych w takich sytuacjach. A przede wszystkim dzięki wzmocnionym szybom nie ponosimy kosztów wymiany na nowe.

  • większy chłód latem

Okna termoizolacyjne nie tylko pomagają utrzymać ciepło podczas zimnych miesięcy, lecz też dzięki nim nie rozpuszczamy się w letnich upałach. To też duża oszczędność, gdyż dzięki temu zmniejsza się konieczność odpalania licznych systemów klimatyzacyjnych i wiatraków.

montaż okien termoizolacyjnych

Inne aspekty okien termoizolacyjnych

Jeśli budujemy lub remontujemy dom i stawiamy na rozwiązania proekologiczne, liczmy się z oszczędnością, jaką pomogą nam one wygenerować w kolejnych latach użytkowania budynku. Zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel, w tym zainwestować je w inne rozwiązania, dzięki którym dom lub firma będą jeszcze tańsze w utrzymaniu w perspektywie wieloletniej.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać, montując okna termoizolacyjne?

Zakładając okna termoizolacyjne lub jakiekolwiek inne, powinniśmy pamiętać o tym, że liczy się również ich rozmieszczenie. Zamontowanie ich w odpowiedni sposób pozwoli na jak największe wykorzystanie światła dziennego, co również może pomóc w zmniejszeniu rachunków za prąd. Zatem warto przemyśleć umieszczenie jak największych okien od strony południowej, gdzie w ciągu dnia dociera najwięcej światła słonecznego. Z kolei, jeśli chodzi o północną stronę domu, rozwiązanie to nie będzie miało większego sensu.

Poszukujesz najlepszych okien termoizolacyjnych na rynku? Wybierz nasze okna! Firma Atos to miejsce, w którym znajdziesz okna, dzięki którym zmniejszysz straty ciepła nawet o 50%, co znacząco przełoży się na stan Twojego miesięcznego budżetu. Obok wysokiej jakości wyrobów, oferujemy również montaż i pełen serwis oraz całkowitą gwarancję zadowolenia na długie lata.