Nieruchomości za granicą

Kreta – nieruchomości w raju

Kreta jest należącą do Grecji wyspą położoną na morzu śródziemnym. Jest największą i zarazem najchętniej odwiedzaną wyspą Grecji, głównie ze względu na walory turystyczne (np. ruiny pałaców z epoki minojskiej) oraz ze względu na ciepły klimat i dostęp do ciepłego oceanu. Typowe miasta w Krecie charakteryzują się gęstą zabudową. Gęsto poupychane kamieniczki i biegnące wśród nich ciasne uliczki przeplatają się z otwartymi placami, które nadają miastom ciekawego wyrazu.

Na obrzeżach miast natomiast możemy znaleźć liczne luksusowe nieruchomości: duże i majestatyczne domy, które świadczą o bogactwie tamtejszych właścicieli ziemskich oraz luksusowe apartamenty mieszkalne, zamknięte w osiedla z basenami oraz innymi atrakcjami. Ceny nieruchomości wahają się od 100 tysięcy Euro za mieszkanie o powierzchni 80m2 do 340 tysięcy Euro za piętrowy dom o powierzchni 250m2. Nie jesteś przekonany co do tej egzotycznej wyspy? Wybierz się na wycieczkę a nie będziesz chciał żyć nigdzie indziej.

Nieruchomości na Wyspie Komarów – Karaiby

Wyspa Komarów (Mustique) jest wyspą w archipelagu wysp Karaibskich i leży na południe od Bequii. Wyspa ta jest wyspą prywatną i jest niedostępna dla turystów! Mustique otaczają rafy koralowe oraz piękne plaże. Wyspę nazywa się inaczej Wyspą Milionerów, gdyż właśnie tutaj swoje rezydencje mają najbogatsi z całego świata. Rezydencje na wyspie rozmieszczone są w taki sposób, aby nie było wzajemnie widzialne. Oprócz luksus posiadania ekskluzywnego domu, możemy cieszyć się tutaj odosobnieniem oraz spokojem. Każdy dom posiada swoją własną służbę jednak nie posiada telefonu…służbę wzywa się wciągnięciem flagi na wysoką bambusową tyczkę ;].

Przykładowa luksusowa nieruchomość znajdująca się na tej karaibskiej wyspie mieści w sobie 4 sypialnie, 3 łazienki, kuchnie, salon oraz pomieszczenia dla służby. Całość otoczona jest dużą werandą, za którą znajduje się duży basen oraz garaż. Cena takiej luksusowej nieruchomości może spokojnie przekraczać cztery miliony dolarów (czyli prawie dziewięć milionów złotych).

Własny dom w gorącym Egipcie

Egipt – siedziba faraonów, mistyczny kraj wielkich pustyń i życiodajnego Nilu. Do Egiptu zjeżdżają turyści z całego świata aby podziwiać majestatyczne piramidy oraz aby przeżyć echa legend, które znają od dziecka. A gdyby tak mieszkać w Egipcie? Ale czy można od tak kupić tam nieruchomość? Okazuje się, że tak. Prawo Egipskie zezwala na zakup nieruchomości przez obcokrajowca a nawet na założenie własnej firmy na terenie kraju faraonów. Co ciekawe, nowo-otwarte firmy zwolnione są z płacenia podatku nawet do pięciu lat działalności.

atrakcyjne nieruchomości

Wracając do luksusowych nieruchomości da się zaobserwować coraz silniej rosnący popyt na nie. W ciągu roku można zarobić na zakupie działki budowlanej do 250%. Sytuacja taka spowodowana jest coraz bardziej egzotycznymi wymaganiami elit finansowych oraz nowobogackich, którzy inwestując w nowe technologie, dorabiają się majątku. Warunki nabywania nieruchomości, które są dość restrykcyjne, jeszcze bardziej podbijają jej cenę. Dlaczego tak jest? Występuje tutaj efekt dobra luksusowego oraz rzadkości zasobów. Hasło “dom w Egipcie” kojarzy nam się momentalnie z luksusową nieruchomością a dodatkowo prawa utrudniające zakup nieruchomości sprawiają, iż posiadanie choćby kawałka ziemi uznawane jest za miarę dużego bogactwa.

Pierwszym warunkiem nabycia luksusowej nieruchomości w Egipcie jest uzyskanie zgody premiera Egiptu. Aktualnie zgody te są rozpatrywane “hurtowo”, także na tym etapie nie powinno być większych problemów. Jedna osoba fizyczna może nabyć tylko jedną nieruchomość w danym mieście bądź kurorcie. Prawo to blokuje masowe wykupywanie nieruchomości przez duże korporacje.

Jako, że w Egipcie ziemia, która ma dostęp do wody oraz do innych dóbr jest bardzo cenna to kolejne prawo stanowi, iż wielkość naszej luksusowej działki budowlanej nie może przekraczać 3000m2. Niektórym, może przyjść do głowy wykup nieruchomości w spółce z mieszkańcem Egiptu, jednak i tutaj istnieje blokada prawna. Obcokrajowiec kupujący nieruchomość musi posiadać 100% udziałów własności, nie może on wejść we współwłasność z Egipcjaninem. Płatności za nieruchomość należy uiścić w walucie obowiązującej w Egipcie (należy zaznaczyć, iż nie można się targować, gdyż nieruchomości wycenione są na konkretną kwotę). Jeżeli chcecie poznać Egipt dokładniej, macie do dyspozycji google.pl ;], chociaż najlepiej spakować walizki i na własne oczy zobaczyć ten intrygujący kraj.